• Index
  •  » GM Team
  •  » Podział ról w gm-team, dopisujcie uwagi

#1 2007-08-30 15:09:56

Pyriel

GM Team Member

Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 1003

Podział ról w gm-team, dopisujcie uwagi



A więc tak - funkcje w GM'team [każdy może mieć kilka różnych] - które spowodują pewien podział pracy, obowiązków i przywilejów:
- developer - usprawnianie, wymyślanie, planowanie, wdrażanie zmian itd. - słowem prace koncepcyjno-techniczne
- administrator - utrzymywanie bieżącego stanu, analogicznie pomoc przy forum itd., dbanie o stabilność (także - wyłapywanie i dokładne opisywanie bugów w grze)
- mistrz gry - dbanie o ekonomię, sprawiedliwość i świat wewnątrz gry, mając na uwadze głównie dobro serwera jako całości i fakt, że jest on stworzony dla graczy (i to oni będą oceniać); głównym zadaniem jest niefaworyzowanie nikogo, bez względu na okoliczności, i dbanie o pozytywny wizerunek całego zespołu w oczach odbiorców czyli graczy
- wodzirej - specjalista od eventów , tym samym mógłby się zajmowac też gm itd.
- helpdesk - pomoc dla graczy, głównie techniczna + merytoryczna; funkcja najbardziej niewdzięczna więc pewnie będzie to "pierwszy stopień wtajemniczenia" ale będą za to jakieś nagrody

do tego można dodać jeszcze jakieś inne - związane np. z forum lub czymkolwiek co przyjdzie komuś do głowy i co będzie miało sens; fakt faktem na każdą z nich trzeba będzie zasłużyć a ja sobie zalożę małą bazę danych w której będziemy conieco z aktywności każdego z nas rejestrować a potem wyciągać wnioski. Funkcje mają być dobrane zgodnie z: umiejętnościami każdego z nas, oraz zgodnie z tym co każdy z nas chciałby robić. Wtedy unikniemy komplikacji typu robienie czegoś z powodu ciężkiego poczucia obowiązku, a każdy skupi się na tym co robi i lubi najlepiej.

Osoby będące w kontakcie bezpośrednim z graczami powinny zachować umiar w wypowiedziach, klasę, i przede wszystkim sprawiać aby gracze postrzegali nas jako zespół - grupę ludzi - tak, aby gracze nie kojarzyli całej pracy włożonej w serwer z paroma gm'ami którzy robią eventy. Jak zacznie chodzić wszystko to trochę was poszkolę "najlepszych praktyk obsługi klienta"; może komuś się przyda nie tylko w grze.


Pyriel / Marszałek
Administrator serwera RPG Mu

Offline

 

#2 2007-08-30 15:32:14

Seba

Administrator

070088007
Zarejestrowany: 2006-09-14
Posty: 619

Re: Podział ról w gm-team, dopisujcie uwagi

Na to szkolenie to ja sie pisze a funkcje poprosze pierwsze 3 od góry hehe dobre i pomysł dobry wewnetrzny system oceniania i kontroli. Jeste również za powolaniem specjalen służby "Najwyższej Służby Kontroli GM-ów" w skrócie NIKGM przydało by sie to.

Offline

 

#3 2007-08-30 16:02:25

Pyriel

GM Team Member

Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 1003

Re: Podział ról w gm-team, dopisujcie uwagi

CBA GM, do tego Naczelny Prokurator GM, taśmy prawdy, afery ze sprzedażą działki pod lorencią itd.

taaa tego nam trzeba. Jak dojdziemy do budowania sejmu ja emigruję

a na serio, kontrola musi być, ale to raczej będzie na zasadzie tzw. 5 kolumny, czyli służba wywiadowcza. w 100% tajna, jak wybiorę kogoś do niej to tylko on się o tym dowie.

Oprócz tego dodatkowa funkcja - Adwokat Diabła, czyli urodzony krytyk który od zawsze uważał że świat jest do dupy i wszystko można poprawić i uczynić lepszym, ale beznadziejni i leniwi ludzie nie umieją tego dokonać. Będzie on racjonalizował nasze pomysły i postępowanie, a my będziemy zjebywanie przez niego przyjmować z pokorą i, oczywiście, się z nim kłócić. Kto chętny?


Pyriel / Marszałek
Administrator serwera RPG Mu

Offline

 

#4 2007-08-30 16:45:34

Seba

Administrator

070088007
Zarejestrowany: 2006-09-14
Posty: 619

Re: Podział ról w gm-team, dopisujcie uwagi

Ja z checia sie z nim pokłoce uwielbiam to. A co jest od tego piekniejszego. Telefon do Neo . Bardziej sie nie wkurzysz nigdzie niż tam i nie zjebiesz tylu osob .

Offline

 

#5 2007-08-31 07:25:43

Kajdi

GM Team Member

4668685
Skąd: Białogard
Zarejestrowany: 2006-10-07
Posty: 572

Re: Podział ról w gm-team, dopisujcie uwagi

Pyriel napisał:

- developer - usprawnianie, wymyślanie, planowanie, wdrażanie zmian itd. - słowem prace koncepcyjno-techniczne
- mistrz gry - dbanie o ekonomię, sprawiedliwość i świat wewnątrz gry, mając na uwadze głównie dobro serwera jako całości i fakt, że jest on stworzony dla graczy (i to oni będą oceniać); głównym zadaniem jest niefaworyzowanie nikogo, bez względu na okoliczności, i dbanie o pozytywny wizerunek całego zespołu w oczach odbiorców czyli graczy
- wodzirej - specjalista od eventów , tym samym mógłby się zajmowac też gm itd.
- helpdesk - pomoc dla graczy, głównie techniczna + merytoryczna; funkcja najbardziej niewdzięczna więc pewnie będzie to "pierwszy stopień wtajemniczenia" ale będą za to jakieś nagrody

Chciał bym te funkcje . Co do developera: wymyślać i planować mogę, ale wdrażanie zmian to już nie

Pyriel napisał:

- helpdesk - pomoc dla graczy, głównie techniczna + merytoryczna; funkcja najbardziej niewdzięczna więc pewnie będzie to "pierwszy stopień wtajemniczenia" ale będą za to jakieś nagrody

Nazwijcie mnie kim chcecie ale ja to lubie . Łatwe, trochę nudne, ale po skończonych odpowiedziach ma się satysfakcje że pomogło się kolejnej grupie nowicjuszy


--------------------------------------------------------------------------------
Życie jest jak Miriam.
Wszystko niby ładne i piękne, a tu nagle...ch***j ^^
Co mnie nie zabije to kiedyś to zrobi

Offline

 

#6 2007-08-31 12:39:38

thule

GM Team Member

Zarejestrowany: 2006-09-08
Posty: 32

Re: Podział ról w gm-team, dopisujcie uwagi

Dobry pomysł... kontrola jak najbardziej... wszystko idzie w dobrą stronę... jeszcze sporo pracy i będzie

Offline

 

#7 2007-08-31 13:13:16

Pyriel

GM Team Member

Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 1003

Re: Podział ról w gm-team, dopisujcie uwagi

Będzie dobrze panowie Pamiętajcie że warto się starać i udowadniać swoje kompetencje, bo od tego będzie zależało:

1) jak szybko ruszymy
2) czym będziecie (przynajmniej na początku) się zajmować.

Na obecnym etapie potrzeba przede wszystkim pomysłów - opisów świata gry takim, jakim chcemy go stworzyć. Każda myśl w tym zakresie jest ważna, brak pomysłów spowoduje, że albo zrobimy serwer niczym nie wyróżniający się [btw: najczęściej spotykane, szybko padające serwy z których gracze odchodzą są moim zdaniem bez żadnego pomysłu stawiane, byle szybciej odpalić i opublikować a potem się zobaczy... tu ma być inaczej], albo zrobimy go wg. pomysłu mojego i paru osób (np. Thule czy Seba) z którymi realnie omawiamy nasze pomysły i plany. A to może się reszcie nie spodobać, bo nic nie będzie miało wspólnego z demokratycznym wyborem


Pyriel / Marszałek
Administrator serwera RPG Mu

Offline

 

#8 2007-08-31 13:52:32

Seba

Administrator

070088007
Zarejestrowany: 2006-09-14
Posty: 619

Re: Podział ról w gm-team, dopisujcie uwagi

Uwielbiam tą demokracje przydała by sie ona w polsce.

Offline

 
  • Index
  •  » GM Team
  •  » Podział ról w gm-team, dopisujcie uwagi

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl