#1 2007-09-17 22:24:06

Pyriel

GM Team Member

Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 1003

Co dalej, opóźnienia, wyjaśnienia itd.

No więc tak - przeprowadziłem się właśnie do nowej chaty parę dni temu i trochę czasu zajęło podpięcie wystarczająco dobrego neta. Póki co jest 6mbit / 0,5mbit czyli zmieści się Was jakieś 100 sztuk, o ile nie przegniemy z dropem i spotami. Dodatkowo mam też zewnętrzne IP więc już nie będzie wpisywania numeru portu po nazwie stronki . Podpięcie neta oprócz tego że mogę postawić serwer sprawiło że muszę dokończyć pewne prace dla firmy dla której wykonuję zlecenia - i komp póki co zajęty jest konwertowaniem baz danych przez jakieś 90% czasu. Wieczorami w tym tygodniu będziemy próbować odpalić to co mamy na kompie Seby, jak pójdzie poprawnie to w weekend może jakiś teścik u mnie, ale nie obiecuję jeszcze (de facto muszę drugiego kompa jeszcze naprawić bo, jak pewnie się domyślacie, z jednym kompem do dyspozycji to można sobie serwer do grania zdalnego w pasjansa postawić).

Plan aktualny jest taki:
- bieżący tydzień - testy na kompie seby
- kolejny tydzień - zobaczymy, zależy czy się da u mnie wskrzesić starego kompa czy się nie da
- pierwszy tydzień października - odpalamy poważne testy (bez względu na wskrzeszanie kompa powinienem i tak do tej pory kupić drugiego albo przynajmniej do starego wrzucić ze 2 giga ramu)
- nie dokładnie wiadomo kiedy, ale wcześniej czy później będzie właściwa edycja, ta z niższym expem, klimatem, wzorową organizacją i permanentnym 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku

I żeby było tak jak napisałem w ostatnim punkcie zapraszam w imieniu zespołu do testowania serwera gdy tylko będzie taka okazja; dokładnie dzięki wskazywaniu nam błędów uda się postawić jeden z lepszych serwerów w tym roku. Taką przynajmniej mam nadzieję.

Gdzieś w okolicach na bieżąco będę informował co się dzieje, na tą chwilę dość dużo zależy od czynników zewnętrznych (np. czy starczy kasy na nowego kompa z P4 pod serwer i czy aby mój kierownik znowu nie zapragnie dostać koszulkę z napisem "250% normy" hehe).

Do zobaczenia na forum, a niebawem - w grze.

PS. Dla dobra wszystkich przypominam, że ci którzy mają moje GG mogą śmiało pisać, ale proszę nie rozdawajcie tego numeru innym osobom bo jak postawię serwer mnie zamęczą gracze, a nie o to chodzi. Jest forum, staram się zaglądać tu zawsze jak jestem w sieci i odpowiadam na pytania.


Pyriel / Marszałek
Administrator serwera RPG Mu

Offline

 

#2 2007-09-17 23:30:10

Kazik.pl

Skeleton

1816362
Call me!
Zarejestrowany: 2006-10-12
Posty: 34

Re: Co dalej, opóźnienia, wyjaśnienia itd.

Pyriel napisał:

- nie dokładnie wiadomo kiedy, ale wcześniej czy później będzie właściwa edycja, ta z niższym expem, klimatem, wzorową organizacją i permanentnym 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

i mozliwoscią AFk ^^^^

tak najwazniejsze to: checi, ludzie, checi i ludzie, a tu widze jest wszystkiego pod dostatkiem, no poprostu juz sie nie moge doczekac:)

no i z racji tego ze ogolnie mam duzo czasu wolnego, to chetnie bym pomogł. Jak jest w czym.


http://img444.imageshack.us/img444/4602/13168727504676f38f2edf2wb7.gif

Offline

 

#3 2007-09-18 00:54:43

Pyriel

GM Team Member

Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 1003

Re: Co dalej, opóźnienia, wyjaśnienia itd.

Jest w czym pomagać, rąk do pomocy nigdy za wiele.

Opisz w skrócie co mógłbyś zrobić - powoli bedziemy się przymierzać do nakładki na klienta. Prace w tym zakresie mogłyby być z zakresów:
- grafika (czyli podmianki)
- muzyka (jak wyżej)
- tłumaczenia (z "oryginału" na angielski albo polski, ale raczej zostaniemy przy angielskim)
- ewentualnie (na razie w ogóle nie ustalone) własne nazewnictwo niektórych itemków / mobków itp.
- sprawdzanie poprawności
- zabezpieczenie przez STAnticheat (tym się raczej sam zajmę)

Od strony serwera:
- ustawienia (np. spoty, dropy, parametry mobków itd. - niestety aby to zrobić najlepiej mieć dostęp do serwa a tym się już będzie dość ograniczona grupa ludzi z oczywistych względów zajmowała); pomóc można w tworzeniu koncepcji


Pyriel / Marszałek
Administrator serwera RPG Mu

Offline

 

#4 2007-09-18 19:33:53

Slay

Skeleton

status 5247778
9626445
Skąd: MuOnline :)
Zarejestrowany: 2006-10-02
Posty: 466

Re: Co dalej, opóźnienia, wyjaśnienia itd.

jestem juz bylem zajety:P ja lduzi sprowadze jak kompa naprawie do reszty;P


http://r9.fodey.com/2073/588a47c10d604cc2baa38dbcc77c9b32.0.gif
Myśl co piszesz, pisz co myślisz.

Offline

 

#5 2007-09-21 21:00:17

PiMpEk

Skeleton

Zarejestrowany: 2006-11-19
Posty: 186

Re: Co dalej, opóźnienia, wyjaśnienia itd.

Pyriel napisał:

Jest w czym pomagać, rąk do pomocy nigdy za wiele.

Opisz w skrócie co mógłbyś zrobić - powoli bedziemy się przymierzać do nakładki na klienta. Prace w tym zakresie mogłyby być z zakresów:
- grafika (czyli podmianki)
- muzyka (jak wyżej)
- tłumaczenia (z "oryginału" na angielski albo polski, ale raczej zostaniemy przy angielskim)
- ewentualnie (na razie w ogóle nie ustalone) własne nazewnictwo niektórych itemków / mobków itp.
- sprawdzanie poprawności
- zabezpieczenie przez STAnticheat (tym się raczej sam zajmę)

Od strony serwera:
- ustawienia (np. spoty, dropy, parametry mobków itd. - niestety aby to zrobić najlepiej mieć dostęp do serwa a tym się już będzie dość ograniczona grupa ludzi z oczywistych względów zajmowała); pomóc można w tworzeniu koncepcji

chciałbym sie dowiedzieć Pyriel o co chodzi Ci z grafika czyli z podmiankami gdzie ta grafikę trzeba było by zmienić i jaka Ci muzyka pasuje tłumaczenie luzik mogę w tym pomóc itemom mieniać nazwę hmm... za tym nie stoję ale ... można zrobić własne itemki i je nazwać zależy od naszej wyobraźni sprawdzenie poprawności w plikach sreverowych z tym też bym dał rade popracować. I to co mnie najbardziej ucieszyło spotamni na arenie mogę sie zająć oczywiście musiał byś mi dać wsakzówki jakie mogą być max spoty drop to moze ustalmy wszyscy razem no i parametry mobków też tylko taki mały pomysł aby na początek troszkę słabsze golden mobki (nie jestem pewien na 100% ale chyba nie musisz dać dostępu do servera tylko odpowiedni plik jak ktoś zna np. arena na pamięć to z ustawieniem spotów nie ma problemu no a resztę mapek to tez trudne w kordach nie są:))

pozdro Pimpek (jak ktoś pamięta )


http://www.fatum.revolucja.pl/images/news/boom7hg2hg.gifhttp://www.fatum.revolucja.pl/images/news/fukturk1uw.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterac janpol niepełnosprawni nad morzem internetabc.pl