• Index
  •  » Newsy
  •  » Co by zmienić stworzyć usunąć

#1 2007-09-22 14:19:48

PiMpEk

Skeleton

Zarejestrowany: 2006-11-19
Posty: 186

Co by zmienić stworzyć usunąć

Hmmm.. tak idą z pracy pomyślałem sobie jak by pomoc serverowi no wiec doszedłem do takiego istoty rzeczy :

regulamin powinien być ponieważ jak każdy gracz będzie mógł robic co mu się żywnie podoba to będą z nim jazdy , więc mój pomysł jest taki:
(odejmuje to że nie można przezywać ani klnąć po adminach bo to chyba oczywiste)

-więc tak jak można klnąć (bo można wszystko) ale znowu bez przesady no nie ja np nie tolerował bym kolesia co rozmawia ze mną i co drugie słowo to przekleństwo to troszkę przesada powinien się każdy ograniczać.

-następne  co mnie zastanawia to ciekawie co admin by zrobił w sytuacji takiej jak ta :  idę sobie po np. nori i jakiś gość biegnie/leci za mną i mnie wyzywa no to ja go kill i tak parokrotnie a on pozniej do mnie że bana dostanę za monotoniczne zabijanie go wiec szanujmy się.

-jestem sobie sam na spocie i koleś podbiega do mnie i mnie kill czy to troszkę niesprawiedliwe jeszcze bym zrozumiał jak bym był afk no więc nad tym też trzeba pomyśleć (że kto pierwszy na spocie to jego spot a kill np. mnie na spocie przez jakiegoś noobka = ban) i to sie też tyczy goldenów wiadomo o co chodzi

no narazię to mi przychodzi na myśl
a do gry co bym mógł podpowiedzieć np.
-kamerę 3d
-dużo ewnetów
-tworzenie itemków przez graczy dla servera (wiadomo admin by sie musiał zgodzić na dodanie proste) wymyślmy coś sami każdy ma jakieś ciekawe pomysły (i może moobków i jakiś ciekawych opcji D

czego bym nie chciał zobaczyć na servie:
- chamstwa  i chciwości i wulgarności to chyba nikt nie chce widzieć
- po rr staty sie resują i wbijać 400 pkt też beznadzieja staty niech zostają podnieść wszystkie staty do 64k no jak admin nic nie zmieni to będą max staty 32k

i to tyle na razie proszę o opinię i własne pomysły


http://www.fatum.revolucja.pl/images/news/boom7hg2hg.gifhttp://www.fatum.revolucja.pl/images/news/fukturk1uw.gif

Offline

 

#2 2007-09-22 17:01:42

Amaronis

Skeleton

status 5234479
1630741
Zarejestrowany: 2006-09-17
Posty: 66

Re: Co by zmienić stworzyć usunąć

z tego co wiem twoje zażalenia są juz w regulaminie uwzględnione od dawna... pamiętaj ze jest też coś takiego jak screen shot a takowego umieszcza sie na forum.... o ile pamiętam eventów było naprawdę dużo... wrecz za dużo..  ale to dobrze świadczy o byłych GM którzy mieli wyobraźnię do ich tworzenia..co do kamery 3d.... mój komentarz ... zapraszam cię do pracy nad tym....

Offline

 

#3 2007-09-22 17:17:30

PiMpEk

Skeleton

Zarejestrowany: 2006-11-19
Posty: 186

Re: Co by zmienić stworzyć usunąć

Amaronis grałem na tym servie i wiem jak jest nie wiem czy wiesz że da sie przerobić screnna chocby w paincie i co mam się zalic każdym screnem jak koleś mnie przezwie lol

o tym co zapomniałem może admini żeby nie było ników np. adam_1991 albo _pppppppppp_ ponieważ to tragicznie wyglada i źle sie piszę trochę wyobraźni można dać na nick

żaden problem jak admin się zgadza na kamerę 3d w klinecie to można od zaraz ją instalnąć bo jak niewiem czy wiesz już kamera 3d jest dawno w świecie mu online


http://www.fatum.revolucja.pl/images/news/boom7hg2hg.gifhttp://www.fatum.revolucja.pl/images/news/fukturk1uw.gif

Offline

 

#4 2007-09-22 17:42:46

Kazik.pl

Skeleton

1816362
Call me!
Zarejestrowany: 2006-10-12
Posty: 34

Re: Co by zmienić stworzyć usunąć

PiMpUs miło cie widziec:D


http://img444.imageshack.us/img444/4602/13168727504676f38f2edf2wb7.gif

Offline

 

#5 2007-09-22 18:43:43

Amaronis

Skeleton

status 5234479
1630741
Zarejestrowany: 2006-09-17
Posty: 66

Re: Co by zmienić stworzyć usunąć

o kamerze wiem juz.. ale sam zauważ ze już i teraz jest sporo pracy przy serwerze... co do nickow.. tak masz racje przykładowo można taki nick stworzyc aby nie dało sie go zdecowac GM bo takii przypadek juz był

Offline

 

#6 2007-09-23 02:03:48

Pyriel

GM Team Member

Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 1003

Re: Co by zmienić stworzyć usunąć

co do nicków...

może taki job na sql'u działający co 5 minut?

UPDATE Character WHERE (kryteria nicków które się nam nie podobają) SET CtlCode = 1

czyli w regulaminie piszemy jakie kryteria musi spełniać nick aby był okej i regularnie banujemy wszystkie postacie które tego kryterium nie spełniają (przykładowe kryteria: tylko litery, w tym pierwsza zawsze duża + ewentualnie jedno podkreślenie...).

Kamera 3d - widziałem że jest, koncepcja moja była taka żeby z klienta arcticmu (notabene jest b. podobny do tego technicznie), ale dziś nie miałem na to czasu.

Regulamin - chcemy zachować rozsądny kompromis, ten przykład regulaminu który podałem nadaje się ale tylko dla ludzi na pewnym poziomie. Tak się składa że znaczna część graczy z mu niestety nie reprezentuje żadnego poziomu. Całe przesłanie regulaminu jest takie: zachowuj się rozsądnie, bo admin i gm'owie mogą cię ukarać. Regulamin należałoby rozumieć tak, że nie przeginamy pały. Czym innym jest przeklinanie ot tak - sobie (nieładne, ale bez intencji obrażenia kogoś), czym innym - wyzywanie czy poniżanie innym, czymś jeszcze innym - robienie tego notorycznie i z premedytacją. Sami rozumiecie że screenshot ze słowem "k***a" o niczym nie świadczy konkretnym... raz ktoś to napisze gdy jego broń +12 popsuje się w pralce, a innym razem będzie częścią ataku na innego gracza. Ten pierwszy przykład przy drugim jest względnie nieszkodliwy i nie sądzę aby żaden normalny GM za to karał. Za to w drugim przypadku... cóż, Admin i GM'owie mogą WSZYSTKO.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby regulamin napisać. Chcecie - piszcie, jak będzie dobry to użyjemy. Dobry regulamin ma takie cechy:
1. jest krótki
2. jest zrozumiały
3. nie ogranicza za bardzo możliwości w grze i nie wymusza na GM-Team za dużej aktywności (gm'ów bywa mało i czasem nie da się ich zmusić ani do osądzania zbyt wielu spraw, ani do np. wyszukiwania AFK'erów czy oszustów)
4. nie zawiera zbyt wielu totalnie oczywistych twierdzeń (np. hackowanie absolutnie zabronione... każdy wie że zabronione, a hackerzy i tak regulaminów nie czytają więc nie ma sensu zaśmiecać regulaminu takimi bzdetami)
5. dobrze skonstruowany regulamin powoduje, że prawie nie trzeba nikogo karać bo ludzie sami intuicyjnie go stosują i chcą uniknąć przewidzianych w nim kar.


Pyriel / Marszałek
Administrator serwera RPG Mu

Offline

 

#7 2007-09-23 08:46:26

Slay

Skeleton

status 5247778
9626445
Skąd: MuOnline :)
Zarejestrowany: 2006-10-02
Posty: 466

Re: Co by zmienić stworzyć usunąć

zacznę od nickow hm miałem kiedyś nick .:Siv:. czy coś podobnego;p podobał mi sie następnie bylem  2 na serwie skapli sie ze mam taki nick i mi dali bana za nie prawidłowy nick ponieważ przy gr by były problemy wiec nie przesadzajcie z tymi nickami;) a co do regulaminu nie no w sumie uwazam ze tez nie nalezy go robic niech gracze sami wiedza co to kultura ja sie zawsze wstrzymywalem z banami na innych serwach poniewasz zawsze mowie ze nawet noob może sprowadzić pozadnego gracza:) kamera czemu nie;)


http://r9.fodey.com/2073/588a47c10d604cc2baa38dbcc77c9b32.0.gif
Myśl co piszesz, pisz co myślisz.

Offline

 

#8 2007-09-23 11:03:47

Amaronis

Skeleton

status 5234479
1630741
Zarejestrowany: 2006-09-17
Posty: 66

Re: Co by zmienić stworzyć usunąć

regulamin był juz wczesniej doby a tak jak powiedział slay to i tak zależy od kultury graczy

Offline

 

#9 2007-09-23 13:42:04

Slay

Skeleton

status 5247778
9626445
Skąd: MuOnline :)
Zarejestrowany: 2006-10-02
Posty: 466

Re: Co by zmienić stworzyć usunąć

nie  wiedziałem gdzie to napisać
no to tutaj:P
po 1 drop jest do bani orby nie lecą w ogóle praktycznie z bokow tez cienko fp w ogóle nie leci
po 2 wingi 3 lvl sa od 400 lvl
po 3 czemu idą levele ponad 400 powinna być blokada na 400;)
po 4 tarkan 2 bodajże nie działa mi tp;P
po 5 nie moglem sprzedać sunglight pant np:Pnie powinno tak być:D
bb chyba nigdzie
za dużo kasy leci;p
kalima nie działa
quest leci jak orby;p
dostałem dc jak do crywolfa sie tp^^;p
k narazie tyle jak co dopisze ;p

Ostatnio edytowany przez Slay (2007-09-23 13:56:03)


http://r9.fodey.com/2073/588a47c10d604cc2baa38dbcc77c9b32.0.gif
Myśl co piszesz, pisz co myślisz.

Offline

 

#10 2007-09-23 16:39:16

Pyriel

GM Team Member

Zarejestrowany: 2006-09-01
Posty: 1003

Re: Co by zmienić stworzyć usunąć

1. orby lecą równie rzadko co jevele; do poprawnienia w ustawieniach
2. tak ma być
3. sam to ustawiłem... tak ma być i dlatego wingi od 400
4. do devias4 też nie działa, szukam tego właśnie po stronie serva
5. nie znamy, sprawdzimy
6. BB jest w lorce na soulu przy fontannie na przykład
7. za dużo kasy? exp 9999x i drop 25x, to i kasy za dużo (75% szansy na drop kasy)
8. w kalimie 7 byłem...


Pyriel / Marszałek
Administrator serwera RPG Mu

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » Co by zmienić stworzyć usunąć

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl